Z dzieckiem nad morze

Maluchy kochają morze, a na jego brzegu chętnie spędzą niejeden dzień. Od rana do wieczora bez marudzenia!

Na hasło plaża uśmiechają się wszystkie dziecięce buzie. To przecież najwspanialsza piaskownica, w której można bezkarnie bawić się litrami wody, nie wspominając już o morskich kąpielach.

Nawet najzagorzalsi przeciwnicy plażowania od czasu do czasu planują wyjazd z dzieckiem na wybrzeże.

Dlaczego warto
Nad morze warto wybrać się z malcem nie tylko ze względu na doskonałe warunki do zabawy, ale także dla zdrowia. Dzieciom służy nadmorskie nasycone jodem powietrze. Wskazane jest, by oddychały nim maluchy, które często przechodzą infekcje dróg oddechowych. Jod bierze również udział w produkcji hormonów tarczycy, regulujących przemianę materii, pracę układu nerwowego, układu krążenia, odpowiadających za rozwój fizyczny i umysłowy. Pobyt nad morzem przyniesie też korzyść małym uczuleniowcom z alergią wziewną, bo w nadmorskich okolicach stężenie pyłków roślin jest najniższe.

Na co uważać
Przede wszystkim na słońce, przed którym na plaży dość trudno się ukryć, więc trzeba przyjąć odpowiednią słoneczną strategię . Bieganie boso po piasku jest zalecane przez lekarzy, bo znakomicie wpływa na mięśnie stóp, zapobiega płaskostopiu i hartuje. Najlepiej jednak sprawdzić, czy w piasku nie czają się kawałki szkła lub inne ostre przedmioty. Na wszelki wypadek lepiej mieć zawsze przy sobie plaster i wodę utlenioną (w żelu, ewentualnie w butelce) do przemycia rany. Nie ma przeciwwskazań, by małe dziecko kąpało się w morskiej wodzie. Jeśli jest to Bałtyk, warto sprawdzać komunikaty dotyczące czystości wód. Ale pluskającego się malucha nie należy nawet na chwilę spuszczać z oka.

Gdzie najlepiej
Najlepiej byłoby na pustej plaży, a o to raczej trudno. Można próbować znaleźć spokojny fragment morskiego brzegu, ja radzę  przyjechać do Kołobrzegu,to piekne Uzdrowisko nadmorskie gwarantuje wspaniałą zabawę w połączeniu z  klimatem który leczy.

Nasze komfortowe apartamenty czekają na Państwa .www.holiday-apartments.pl

Komentarze są wyłączone.