Kołobrzeg- położenie,mapka

Jest nad Bałtykiem przepiękny,malowiczy  region z Uzdrowiskiem Kołobrzeg  jak z bajki. Gdzie go szukać? To Gmina Kołobrzeg – jeden z najbardziej malowniczych zakątków Polski. Usytuowana na zachód od miasta Kołobrzeg, zajmuje obszar 145 kilometrów kwadratowych, gdzie w 27 miejscowościach mieszka 9115 osób.
Gmina słynie z niespotykanego w Polsce wysokiego wskaźnika przyrostu ludności. Wynika to z faktu osiedlania się tu wielu mieszkańców Kołobrzegu, ludzi z różnych stron Polski i Niemiec. Gmina ma charakter turystyczno-rolniczy. Największym jej atutem jest to, że na długości 13 kilometrów ma bezpośredni dostęp do morza – miejscowości Grzybowo i Dźwirzyno. Dla miłośników nadmorskiego wypoczynku udostępnia szerokie plaże o czystym piasku, nad czystą wodą i z powietrzem nasyconym zbawiennym jodem. Na kąpieliskach strzeżonych nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy WOPR. Na miłośników wędkarstwa czeka jezioro Resko Przymorskie oraz zasobne w ryby łososiowate rzeki: Parsęta, Dębosznica i Błotnica. Okoliczne lasy pełne są grzybów, jagód i borówek. Są tu także dogodne warunki do uprawiania sportów wodnych. Można jeździć konno, poruszać się oznakowanymi trasami rowerowo-pieszymi i ścieżkami zdrowia. Dla tych, którzy szukają ciszy i spokoju oraz rechotu żab i widoku z krową w tle, czmychających zajęcy i saren, czekają gospodarstwa agroturystyczne.
Pas nadmorski Gminy Kołobrzeg leży w Obszarze chronionego Krajobrazu, a duża część jej terenu wchodzi ponadto w skład Strefy Ochrony Uzdrowiskowej. Władze i mieszkańcy gminy, kładą ogromny nacisk na ekologię i ochronę przyrody, odnosząc sukcesy: Pierwsze miejsce w jednej z edycji konkursu pn.: „Najbardziej Ekologiczna Gmina”, wyróżnienie w dziedzinie gospodarki wodnej na szczeblu krajowym pn.: „Nasza Gmina w Europie”. Dewizą społeczności Gminy Kołobrzeg są słowa: „Czysta gleba, czysta woda, czyste powietrze”. Ci, którzy mieli okazję raz tu zawitać, zawsze będą wracać, tęskniąc za osobliwym połączeniem spokoju i przyrody. Piękna rzeźba terenu, bogactwo przyrody, piaszczyste plaże, czyste wody, lasy, jeziora i rzeki – wszystko to sprawia, że Gmina Kołobrzeg jest atrakcją turystyczną, gwarantującą różne formy wypoczynku.
Serdecznie zapraszamy do naszej gminy na wypoczynek.
Drogi Turysto, raz przyjedziesz, wrócisz na pewno!

Komentarze są wyłączone.